Zasłony do pokoju dziecięcego- czy to dobry wybór

Zasłony do pokoju dziecięcego- czy to dobry wybór

Zasłony w pokoju dziecięcym są ważnym elementem wystroju, nie pełni jedynie funkcji dekoracyjne, ale i również ma na celu chronić naszą pociechę przed słońce, kiedy się bawi albo próbuje zasnąć. Jednak mała garstka rodziców jest świadomych tego, jakie zasłony sprawdzą się w osobistym pokoju dziecka. Jeżeli planujemy zakup zasłon, wówczas musimy odpowiedzieć sobie na pytania takie jak: Na jaką tkaninę się zdecydować?, Czy zasłony do pokoju chłopięcego muszą się czymś różnić od zasłon do pokoju dziewczynki?.

Wybór tkaniny na zasłony do pokoju dziecka

Na samym początku przyjrzymy się tkaniną, jakie są wykorzystywane podczas produkcji zasłon. Okazuje się, iż zasłony do pokoju dziecięcego mogą zostać wykonane z wielu rozmaitych materiałów. Z tego powodu wybór zasłon pod tym kątem jest dość bogaty. Oczywiście najlepsze są modele powstałe z materiałów pochodzenia naturalnego np.: bawełna bądź len. Lniane zasłony charakteryzują się tym, że nie elektryzują się oraz są przyjazne dla osób z alergią. Dodatkowo są zarówno lekkie, jak i przewiewne, jednak taka ilość kluczowych atutów niestety wpływa na cenę, która do najtańszych nie należy. Jeżeli poszukujemy zasłon, które całkowicie ograniczą dostępność słońca do pokoju, wtedy dobrym pomysłem będzie wybór zasłony zrobionej z tafty. Taftę uzyskuje się poprzez połączenie między innymi jedwabiu. Przy dotyku wydają odznaczający się szeleszczący dźwięk, poza tym są sztywne i nie przepuszczają światła.

Jakie dodatkowe informacje wziąć pod uwagę?

Wybierając zasłonę, do pokoju dziecięcego nie możemy zapomnieć, o zwróceniu uwagi na kolor występujących mebli oraz ścian. Jeżeli dziecko jest już starsze i ma swoją ulubioną postać z kreskówek/bajek, wówczas możemy je zaskoczyć, kupując zasłony z motywem jego ulubionego bohatera. Odpowiednia długość to taka, która sięga do parapetu. Jest to jednocześnie zabezpieczenie przed ewentualnym zerwaniem przez dziecko zasłony podczas zabawy.

Gdzie kupić zasłony do pokoju dziecięcego?

Takie zasłony możemy kupić w każdym sklepie meblowym. W sieciówkach mamy bardzo szeroki wybór wszelakich odcieni i zdobień. Jedynie, kiedy wolimy przeznaczyć mniejszą sumę pieniędzy na zakup i mamy pojęcie, jakie dokładnie wymiary będziemy potrzebować, wtedy możemy skorzystać, z możliwości zakupu zasłony przez internet. Niektóre firmy proponują już gotowe wzory, a w innych możesz sama wybrać krój, długość oraz kolor zasłonek.

Share