Wszystko o zasłonach do pokoju dziecięcego

Wszystko o zasłonach do pokoju dziecięcego

Czy jesteś na etapie urządzania pokoju dziecięcego? Świetnie trafiłaś. Podpowiemy, jakie konkretnie zasłony do pokoju dziecięcego wybrać, aby chroniły doskonale wnętrze przed za mocnymi promieniami słonecznymi, a do tego stanowiły przepiękną dekorację. Dowiedzmy się, które wzory sprawdzą się idealnie dla chłopca, a które dla dziewczynki. Zapoznajmy się ze wszelkimi poniższymi poradami. Dobierzmy odpowiednią długość, tkaninę, jak i kolor.

Jaką wybrać tkaninę?

W sprzedaży znajdziemy zasłony do dziecięcego pokoju uszyte z wielu przeróżnych tkanin. Powiewne woale, a może grube sploty? Pamiętajmy, że aranżujemy sypialnię należącą do małego użytkownika. Najlepsze będą materiały naturalne. Świetnym wyborem będzie len. Jest on nie tylko przewiewny, ale także lekki, nie elektryzuje się i nie przyciąga zbytnio kurzu. Lniane zasłony pozwolą nam, bez żadnych obaw, przyozdobić okno alergika.

Nie masz dodatkowych żaluzji lub rolet? Dobrze je zastąpią zasłonki, które są uszyte ze znacznie grubszej tafty. Powstaje ona z jedwabiu lub też ze sztucznych włókien. Ta tkanina jest sztywna i chroni doskonale przez wnikaniem się promieni słonecznych, które to przeszkadzać by mogły maluszkowi podczas zabawy, czy też podczas popołudniowej drzemki. Bardzo podobny efekt uzyskamy, gdy sięgniemy po aksamit. Sprawdzi się także żakard oraz moro.

Jaką wybrać długość zasłon i w jakim kolorze?

Na pewno bardzo ważna jest długość odpowiednia zasłon. Zasłony do pokoju dziecięcego powinny sięgać samego parapetu. Efektowne drapanie oraz podpinanie długich tkanin, płożących się po ziemi, lepiej zarezerwujmy do salonu. Krótszy model jest bezpieczniejszy, ponieważ maluszek nie pociągnie tkaniny i jednocześnie nie zerwie jej z karnisza. Znacznie utrudniony dostęp uchroni także przed pomysłami niecodziennymi kilkulatka, który to pomalować mógłby swoje zasłonki farbkami, czy też je pociąć. Takowe rozwiązanie jest praktyczne także zimą, ponieważ bardzo grube sploty materiału, zakrywałyby grzejnik oraz blokowałyby przepływ ciepła.

Eleganckie zasłony są dodatkową dekoracją, która to jest w stanie aranżacji nadać całkiem nowego klimatu. Jaki kolor oraz wzór wybrać? Tkanina dobrze powinna pasować do ścian, obić mebli, jak i także innego wyposażenia w sypialni. Pokój dziecięcy się rządzi prawami nieco innymi, dlatego możemy sobie pozwolić na znacznie większą dawkę szaleństwa. Mieszkańcom najmłodszych powinny się najbardziej spodobać żywsze barwy, dlatego radzimy zrezygnować ze stonowanych beżów, czy też skandynawskich szarości. Kolor pomarańczowy, czy też żółty,to wybór doskonały. Są one pełne optymizmu, przepięknie rozświetlą wnętrze i mu nadadzą bardzo przytulnego klimatu.

Share